Marka MoreThan została stworzona przez profesjonalnych, doświadczonych ogrodników z myślą zarówno o miłośnikach roślin i ogrodnikach amatorach, jak również i o osobach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem lub po prostu chcą otaczać się pięknymi i sprawdzonymi roślinami, uzyskując dobre efekty i minimalizując wysiłek z tym związany.

Rośliny MoreThan to starannie wyselekcjonowany zbiór gatunków i odmian, zarówno tych powszechnie dostępnych, jak i tych rzadszych, często chronionych patentami. Podzieliliśmy je na trzy podmarki zwracając uwagę na główny wyróżniający je walor:

MoreThanFlowers – krzewy, niewielkie drzewa i byliny ozdobne przede wszystkim ze względu na kwiaty

MoreThanFruits –  krzewy i byliny rodzące zdrowe i smaczne, ale także niebanalne owoce

MoreThanLeaves – krzewy, byliny i trawy atrakcyjne przede wszystkim ze względu na oryginalne, przyciągające uwagę liście.

Wybierając poszczególne gatunki i odmiany staraliśmy się stworzyć zbiór w miarę uniwersalny. Znajdują się w nim rośliny o różnym wzroście i pokroju, w możliwie pełnej gamie kolorów, nadające się do posadzenia zarówno w ogrodzie, jak i w dużych pojemnikach na tarasie lub balkonie i zdobiące je od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Jednak sama selekcja odmian i gatunków to nie wszystko.  Żeby roślina rosła zdrowo, cieszyła oczy i przynosiła szybkie i pożądane efekty w postaci pięknych liści, kwiatostanów i obfitych plonów musi być posadzona silna, zdrowa, rozkrzewiona i przede wszystkim dobrze ukorzeniona. Bryła korzeniowa powinna wypełniać doniczkę, w której jest posadzona, a system korzeniowy powinien „trzymać” podłoże, w którym roślina rośnie.

Dobrze ukorzenione sadzonki przesadzamy wczesną wiosną do 2-litrowych kolorowych pojemników. Potem dbamy o nie przez cały sezon wegetacyjny i hartujemy, tak żeby do sprzedaży trafiły 3-letnie silne, zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny w pełni przygotowane w profesjonalnej szkółce do dalszej samodzielnej wegetacji.

Odkryj więcej

MORE THAN FlowersMORE THAN Flowers
MORE THAN FlowersMORE THAN Flowers
MORE THAN FlowersMORE THAN Flowers
MORE THAN FlowersMORE THAN Flowers
eclematiseclematis
Clematis logo wholesale1Clematis logo wholesale1